Burun Düzeltme Ameliyatı Sonrası

Burun Düzeltme

Burun Düzeltme (deviasyon) ameliyatında; ön tarafındaki ile burnun sırtındaki desteği bozmadan burun içerisindeki kıkırdak-kemik eğriliği düzeltilir. Burun ameliyatı kapalı şekilde yapılır. Bazı durumlarda ise örneğin burun sırtında eğikliklerin olduğu durumlarda burun ucunun altından kesi yapılarak açık teknikle düzeltme yapılır. Burun kemiği eğriliği ameliyatı 30- 60 dakika kadar sürer.

Burun Düzeltme Ameliyatı SonrasıBurun kemiği eğriliği operasyonunda tampon yerine günümüzde slikon doyle spintler tercih edilmektedir. Bunun sayesinde hastalar rahat nefes alıp vermekte ve ağrı acı ya da kanamayla karşılaşmamaktadır.

 

Burun yamukluğu ameliyatı sonrasında burnun içinde bulunan splintlerin hava kanalları spreyler ile açık tutulur. Silikon splintler iki gün sonra burundan çıkarılır. Hasta doktorun isteğine göre 3-4 hafta boyunca haftada bir görülür ve burun temizliği yapılır.Burun kemik ameliyatı sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir.

Deviasyonun sebepleri nelerdir?

Deviasyon kalıtımsal sebeplerden belirgin yüz asimetrilerinden ötürü doğuştan olabileceği gibi, hayatın ilerleyen zamanlarında sıklıkla küçüklükte buruna dıştan alınan bir travma sonucu da ortaya çıkabilmektedir. Küçüklükte buruna alınan bir travma sonucu ortaya çıkan 1 mm lik önemsiz kaymalar, ilerki yaşlarda burun gelişimi devam ettikçe, ergenlikte belirgin eğriliklere neden olmaktadır. Burun, genellikle 18 yaşına kadar gelişimini sürdürmektedir.

Burun Deliği Düzeltme

Burun Deliği Düzeltme , Kaliteli bir solunum için burun deliklerinin belli bir açıklıkta ve oval bir görünüme sahip olması gerekir. Burun delikleri burnun estetiğinin en önemli kısımdır. Burun deliği tasarımı, burun ameliyatının en zor kısımlarından bir tanesidir. Burun deliklerinin birbiriyle simetrik olması estetik açıdan çok önemlidir. Burun deliği estetiği çok geniş veya açık, en uzun kısmı boylamasına değil de enlemesineyse, çok darsa, çentik, bükülme veya çekilme varsa ya da sarkma yapan bir doku varsa yapılmalıdır.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: +90 850 480 3545

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish