Burun Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun Küçültme Burun Küçültme ameliyatı; burun yapısı normalden daha büyük kişilerin estetik ve güzel görünüm kaygılarıyla başvurduğu küçültme estetiği, teknik açıdan büyük deneyim gerektiren bir operasyondur.

Kişiler yüzlerinin ortasında yer alan burunlarını yüzlerine yakıştırmadıkları zaman akıllarına geçen ilk şey burun yapısın küçültme yolunu tercih etmeleridir. İnternet sitelerinde en çok aranan estetik operasyonlardan biri olan burun küçültme işlemi uzman hekimler tarafından yapılmamı ve sizlerde bu konuda titiz davranmalısınız. Yüzünüze yakışmadığını düşündüğünüz burun yapınız için hekimle görüştüğünüz zaman sizlere 3 boyutlu olarak yüz tipinize göre burun şekillerini gösterecek ve size uygun oylan burun yapısını doktorunuzla inceleyebileceksiniz. Burun, küçültme işlemini yaptırmak istediğiniz zaman bir gün öncesinden hastaneye yatmanız sizin sağlığınız açısından her zaman önemli bir konudur. Sigara içiyorsanız 24 saat önceden sigarayı bırakmalısınız. Uzman hekimlere göre her zaman basit bir ameliyat olarak değerlendirilen burun küçültme ameliyatı sizleri de asla korkutmasın.

Burun Küçültme Ameliyatında İyileşme Süreci;

Hasta burun küçültme ameliyatında 3-4 saat süren bir zaman içinde ameliyat hanede olabilir. Bu süre zamanı hep operasyon olarak düşünmeyin. Bu zaman dilimi içinde hastanın ameliyata hazırlanması ve ameliyat sonrası ayılmasında eklenmektedir, ameliyattan çıkan hastanın gözaltı ve buru çevresinde oluşacak olan morlukların önüne geçmek için her zaman buz uygulaması yapılır. Burun içine yerleştirene silikon tamponlar yüzünden zorlukla nefes alıyor olabilirsiniz. Biraz sabırlı olursanız bir hafta içinde o tamponlardan kurtulabilir ve burun üstünde yerleşen ataller alınabilir. Doktorunuz bu süre zarfında sizlere önerdiği ilaçları kesinlikle kullarının ve sizlere söylenen zaman içinde kontrolleriniz yaptırın. Yüzünüzde ameliyat sonrası oluşacak olan morlukla 2-3 hafta için de kaybolacaktır.

Burun Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Burun küçültme ameliyatından çıktıktan sonra meydana gelen komplikasyonlar arasında yer alan morluklar zaman içinde kaybolup gidecektir. Sizler sadece bir aya yakın şapka takmadan güneş ışınlarına direk maruz kalmayın. Yüzünüzde izler oluşabilir. Banyo yaparken boyundan alt tarafı yıkayın ve yüzünüze özelikle burun deliklerine su kanırmamaya çalışın. Doktorunuzu önerilerine dikkat eder ve sizlere söylenen uygulamalara harfiyen uyarsanız ameliyat sonrası iz kalmağını sizlerde görebilirsiniz. Ameliyat sonrası tamponlar çıktıktan sonra daha rahat nefes alacak ve az da olsa gelen kan sizleri asla korkutmasın. Yüzünüze yakışan burun tipinizle sizlerde her zaman mutlu olabilir ve kendinizi daha rahat ve huzurlu hissedebilirsiniz.

SORULARINIZ İÇİN   ; 0850 480 3545
BİZE YAZIN   ; [email protected]

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish