Dermapen Tedavisi Nedir

Dermapen Tedavisi Nedir. Sivilce gibi cilt kusurları, yaşlılık lekeleri ve kırışıklıklar… Hepsi cildimizde görmeye dayanamadığımız cilt problemleri arasında. Tüm bu belirtileri mümkün olduğunca geciktirmek ve hatta durdurmak da aslında kişinin kendi elinde. Nasıl mı? Tabii ki cilt bakımını aksatmayarak.

Son yıllarda cilt bakımı yöntemleri arasında oldukça revaçta olan dermapen uygulaması da bunlardan biri. Bu yazımızda “Dermapen tedavisi nedir?”, “Dermapen uygulaması nasıl yapılır?” ve “Dermapen faydaları ve zararları neler?”, tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz.

Dermapen Tedavisi Nedir

Dermapen uygulaması, yüzdeki yaşlanma bulgularının görünümünü azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha bakımlı bir görünüme kavuşturmak için başvurulan bir yöntem. Tarihi Çin’e kadar dayanan bu uygulamanın, zamanında Çin prenseslerine mikroiğne sistemi ile yapıldığı biliniyor. Günümüz modern tıbbı ile de bu uygulama, dermapen adını alıyor.

ABD’de en iyi cilt bakım yöntemi olarak seçilen dermapen, aynı zamanda ciltteki akne, suçiçeği ve çatlak izleri konusunda da başarılı bir tedavi üstleniyor. Cildin üst tabakası olan epidermise zarar vermeden, soymadan ve cildi tahriş etmeden uygulanabilen bir yöntem olarak nam salıyor. Bu anlamda, dermapen öncesi ve sonrası arasında büyük farkı görebileceğin, mucizevi bir cilt bakım uygulaması desek, sanıyoruz ki yanlış olmaz.

Dermapen Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi kişinin yüzünde makyaj varsa temizleniyor, aynı zamanda cilt tüm kir kalıntılarından arındırılıyor. Ardından ciltte uygulama yapılacak olan bölgeye, saf hyalüronik asit, mezoterapi solüsyonları ya da PRP uygulaması yapılıyor. Uygulama sırasında ise ciltte birden fazla mikro kanal açılıyor ve bu kanallara titreşimli iğneleme yöntemi uygulanıyor.

Cilde dik olarak hızla girip çıkan iğneler sayesinde cildin iyileşme mekanizmaları tetikleniyor. Tüm bu işlemler ise yaklaşık 20 ile 40 dakika arası sürüyor. Sonuç: Yenilenmiş ve daha genç görünen bir cilt!

Dermapen Nerelere Uygulanır?

Dermapen uygulaması, cildin çeşitli yerlerine uygulanabiliyor. Bunları sıralamak gerekirse;

Alın bölgesi

Kaş bölgesi

Kaz ayağı

Göz altı torbaları

Yanak bölgesindeki akne ve skar izleri ile gözenekler

Üst dudak çizgileri

Çene bölgesi sarkıklıkları

Boyun ve çevresi

gibi pek çok yere rahatlıkla uygulanabiliyor. Öte yandan, el bölgesine de uygulanabilen bu yöntem, kol içlerine de yapılabiliyor.

Dermapen Kaç Seansta Sonuç Verir?

Dermapen Tedavisi Nedir. En merak edilen konulardan biri de “Dermapeni kaç seans ve ne sıklıkta yaptırmalı?” yönünde. Dermapen yaptıranlar ile uzmanlar ise 4 hafta ile minimum 4 seansta sonuca ulaşılabileceğini söylüyor. İşlemin tekrarlanması için ise hekim tarafından uygun görülen zaman diliminin daha doğru olacağını belirtelim.

Dermapen Faydaları Nelerdir?

Cilt güzelliğinde oldukça etkili bir uygulama olan dermapenin faydalarını aşağıda listeledik. Buna göre dermapen:

Ciltte leke ve iz bırakmaması nedeniyle tüm cilt tiplerinde rahatlıkla uygulanabiliyor.

Geleneksel lazer ile cilt güzelleştirme uygulamasından farklı olarak deride ısı oluşturmadan ve deriyi soyma işlemi uygulamadan yenilenmesini sağlıyor.

Ulaşılması güç tüm bölgelere kolaylıkla uygulama yapılabiliyor.

Dermapen Zararları Nelerdir?

Bu uygulama çoğunlukla cilde zarar verici bir yöntem olmasa da bazı yan etkileri bulunabiliyor ve kimi hastalara uygulanamıyor. Bunlar;

Alerjik reaksiyonu bulunanlar,

Diyabet hastaları,

Cildinde iltihap bulunanlar.

şeklinde sıralanabilir. Bu kişiler dermapeni ya hiç yaptırmamalı ya da yaptırmadan önce doktorlarına mutlaka danışmalıdır.

Dermapen. Ufak bir not daha; evde veya steril olmayan herhangi bir ortamda, dermapen uygulaması yapmanı veya yaptırmanı asla önermiyoruz. Uygulamayı, mutlaka bir klinik ortamında, alanında uzman kişilere yaptırmalısın. Ayrıca uygulama sonrasında güneş koruyucu krem kullanmayı da atlamamalısın.

İletişim

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish