Let-Down Rinoplasti Nedir ?

Let Down Rinoplasti Nedir ?

Let down rinoplasti yada bir diğer ifade ile Preservation rinoplasti Fransız cerrah Yves Saban tarafından geliştirilmiş ve dünyaya tanıtılmış bir yöntemdir.

İster açık ister kapalı teknik ile yapılsın tüm rinoplastilerde burun sırtındaki kamburluğu oluşturan kemik ve kıkırdak kesilerek alınır. Bu kesme işlemi bazen özel makaslar ile, bazen keskiler ile bazen testere bazen de piezzo ile gerçekleştirilir. Hangisi ile yapılır ise yapılsın kesilen kemik ve kıkırdak doku canlı olduğu için iyileşme sırasında filizlenebilmekte ve ele gelen düzensiz yüzeyler yapabilmektedir.

Preservation rinoplastide burun sırtı korunurken burun sırtındaki kemerden kurtulmak mümkün oluyor. Peki o kemer nereye gidiyor. İşte işin teknik detayları geliyor şimdi. Burnumuzun yan duvarlarını oluşturan kemiğin alt sınırından eksiltme yapılıyor. Hemen hemen atmak istediğimiz burun kemeri kadar bir fazlalık burun tabanından çıkarılıp burun sırtının aşağı doğru gömülmesine sebep olunuyor. Yani burunun geriye düşmesine yani let down olması sağlanıyor.

Elbette istediği kadar güzel olsun, iyi nefes alamayan bir burun kimseyi memnun etmez. Bu nedenle let down sırasında solunum ile ilgili olabilecek tüm sorunlar çözümlenmelidir. Septum deviasyonları (orta buvar eğriliği) ve konka hipertrofileri (burun eti deniliyor halk arasında) en sık görülen solunum problemleridir.

Her hastaya uygulanamaz. Şöyle ki burun sırtı doğrusal değil de zig zag şeklinde bir deformiteyi sırf prezervation yapacam diye olduğu gibi geri almaya çalışmak doğru değildir. Yada burun sırtının kemik kısmı çok engebeli, kubbeli ise de preservation rinoplasti pek uygun olmayabilir yada ek olarak kemik kubbeye biraz törpü yapmak gerekebilir.

İletişim

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish