Rinoplasti Sonrası Cilt Bakımı Ne Zaman Yapılabilir ?

Rinoplasti sonrası cilt bakımı ne zaman yapılabilir?

Rinoplasti sonrası bakımda, cilt bakımına başlamak için hastaların ameliyatın etkilerinin geçmesini beklemesi uygundur. Bu etkilerin geçmesi için en az bir ay beklenmesi gerekir. Hastaların yapılan kontrollerinden sonra, cilt bakımı yapmalarında sorun olmaz. Kalın ve yağlı bir cildi olan hastalarda, yapılacak cilt bakımıyla gözenekler açılacak ve oluşan kızarıklıkların kısa sürede geçmesine etkili olacaktır.

Toplumda oldukça rağbet gören estetik operasyonlardan biri olan, burun şekline sihirli bir dokunuş yaparak, kişinin yüz ifadesini olumlu şekilde değiştirmektedir. İyileşme süreci uzun olsa da, hastaların elde edecekleri olumlu değişimler buna değecektir.

Yüz, ilk bakışta insanın en çok göze çarpan bölgesi olmakla birlikte bu bölgede bulunan şekil bozukluklarının düzeltilmesi estetik ve psikolojik açıdan oldukça önemlidir. Tıp alanında uygulanan tekniklerin gelişmesi ve yenilikçi yöntemlerin uygulanması sayesinde burun estetiğine ilişkin burun ameliyatı günümüz koşullarında geçmişe oranla çok daha basit operasyonlar şeklinde gerçekleştirilebilir.

Rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği uygulamaları, hem estetik beklentilerle hem de sağlık açısından önemli bir gereklilik olabilir. Bölgedeki bozukluğun estetik operasyon ile ortadan kaldırılması sonucunda kişi hem daha sağlıklı bir şekilde soluk alıp verebilir hem de istediği görünümdeki buruna sahip olabilir.

Rinoplasti ameliyatında sonra iyileşme

Hastalarda ameliyattan sonra ilk günlerde etkili olan şişlik ve morluklar, burun şeklinin daha iyi görünmesine engel olmaz. Yine de hastaların bu olumsuzluklar nedeniyle morali bozulabilir. Doğal bir süreç olarak kabul edilmesi gereken bu etken, hastaların iyileşme için bir sürece ihtiyacı olduğunu gösterir.

Hastalar toparlanmak için kendilerine zaman tanımalıdır. Hem burun yapısı düzelecek, hem de daha iyi görünen burun şekline sahip olacaklardır. Sabırsız hastalara rinoplasti ameliyatını önermemekteyim. Yeteri kadar iyileşme sağlandığında, cilt bakımı yapılabilir, cinselliğe başlama konusunda sorunlar yaşanmaz. Burun yapısı yeterince iyileştiğinde, hastalar daha rahat hareket edebilir.

İletişim

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish