Septorinoplasti Ameliyatı Öncesi

Septorinoplasti Ameliyatı Öncesi

Septorinoplasti ameliyatı Öncesi, estetik burun ameliyatının diğer estetik ameliyatlardan en önemli farkı sonucun hemen ortaya çıkmamasıdır. Ameliyat Öncesi burundan rahat nefes alamamanın yanı sıra yüzde oluşan şişlikler nedeniyle nispeten sıkıntılı bir süreç yaşanır. Burundaki bantlar ve atel çıkarıldığında burun son görünümünden çok uzaktır. Burundaki bariz sorunların düzeltildiği ilk bakışta görülebilir ancak burun genel olarak hala şiştir. Aynaya ilk bakıldığında karşılaşılan görüntünün burnun son hali olmadığı unutulmamalıdır.

 

 

Septorinoplasti Ameliyatı Sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar;

Ameliyattan uyanıldığında sakin olunmalı, ağızdan nefes alınmalıdır. Dudak kurumasına karşı dudak nemlendiricisi kullanılmalıdır. Baş mümkün olduğunca orta hatta tutulmalı, sağa-sola çevrilmemelidir.

Baş yüksekte yatılmalı ve ödem ve kanamayı azaltmak için soğuk uygulama yapılmalıdır. Ameliyat sonrası 2 gün boyunca her saat 15 dakika göz üzeri buz tatbiki yüzünüzde oluşacak morluk ve şişlikleri azaltacaktır. Buz uygulaması homojen dağılım ve hafif olmasından ötürü dondurulmuş bezelyenin eldiven veya buzdolabı poşeti içine konması ile yapılabilmektedir. Burundan ve ağızdan bir miktar kan sızması normaldir; ilk 24 saat boyunca bu sızıntı gittikçe azalacak ve rengi kırmızıdan açık pembeye dönecektir. Sızıntı bir kaç gün daha devam edebilir.

Kanamayı artırmamak için, sakin bir ortamda ve baş yüksekte yatarak istirahat edilmeli, çok konuşulmamalıdır. Tuvalette ıkınmamaya özen gösterilmelidir. Ameliyat sonrası 4-6 saat sonra ağızdan sıvı gıda alımına başlanır ve ayağa kalkılmasına izin verilir. Uzun süre çiğnemeyi gerektirecek yiyeceklerden kaçınınız. 4 gün katı, kuru ve sıcak yiyeceklereden kaçının. bir hafta tuzsuz yada çok az tuzlu yiyecekler tüketiniz. Sulu, yumuşak, fazla çiğneme hareketi gerektirmeyen sıcak olmayan ılık veya soğuk gıdaları tercih ediniz.

Revizyon rinoplasti

Daha önce rinoplasti ameliyatı yapılmış ancak görünümü veya fonksiyonu daha mükemmel hale getirmek için ikinci kez buruna ameliyat yapılması işlemidir.Burun düzeltme, revizyon ameliyatı bir önceki ameliyattan en az 6 ay hatta 1 yıl sonra yapılmalıdır. En deneyimli cerrahların yaptığı ameliyatların dahi ortalama %5-10’unda küçük de olsa bir cerrahi müdahale gerekebilmektedir.

İletişim

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 

 

 

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish