Vücudunuzdaki beniniz için endişeleniyor musunuz? Benler ciltte siyah bir nokta veya düzensizlik olarak görülürler. Cilt kanseri riski olan herkes, ciltlerine ve sahip oldukları benlere dikkat etmelilerdir. Bir deri beninin alınması herhangi bir kanserin daha fazla büyümesini önlemeye yardımcı olabilir. Ancak birçok kişi bunu daha güzel bir cilde sahip olmak için yaptırıyor.

Neden cildimizde ben oluşur?

Tüm ırklarda ve cilt renklerinde benler görülebilir. Bazı insanlar benlerle doğar. Deride oluşan benlerin çoğu erken çocuklukta yada gelişimin ilk 20 yılında görülür. 35 yaşından sonra ortaya çıkan yeni benler tıbbı görüş gerektirebilir. Güneşe maruz kalma, deri benlerinin gelişiminde rol oynadığı gözlemlenmektedir. UV ışığına yüksek oranda maruz kalan insanlar daha fazla bene sahip olma eğilimindedir. Bununla birlikte, güneşten korunan bölgelerde de ben oluşabilir.

Et beni nedir?

Et benleri, ince bir sapa asılmış küçük, yumuşak bir balona benzer ve cilt rengindedirler. Et benleri, sayıları yüzlerce arasında değişebilen zararsız oluşumlardır.

Et benleri genellikle aşağıdaki bölgelerde oluşur:

Boyun tabanı

Koltukaltı

Göz kapakları

Kasık kıvrımları

Kalça kıvrımları

Göğüslerin altında

Et benlerini önlemek mümkün müdür?

Hayır. Et benlerinin oluşumunu ne yazık ki önlemek mümkün değildir.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish