Let-Down Rinoplasti

‘’ Amacımız yüzünüze uygun, güzel, rahat nefes alan ve doğal bir burun oluşturmaktır’’. Bu nedenle her hasta kendi özelinde değerlendirilmelidir.

Son zamanlarda popülaritesi artan ilgi çekici bir tekniktir. Açık veya kapalı ameliyat şeklinde uygulanabilmektedir. Normal kapalı rinoplasti ameliyatlarında var olan kemik veya kıkırdak kemer dışarı alınmakta ve burundaki kemer görüntüsü böylece giderilmektedir. Ancak kıkırdak veya kemik kemer çıkartıldığı zaman burun sırtının anatomik yapısını bozmaktayız, biz de burundan çıkarttığımız fazla kıkırdak veya kemiklerle burun sırtının normal anatomik yapısını geri oluşturmaya çalışmaktayız.Let-down tekniğinde ise burun sırtındaki kıkırdak veya kemik kemer dışarı alınmamakta bu kemerin altındaki fazlalık kıkırdak veya kemikler çıkartılarak bu kemerin yok edilmesi sağlanmaktadır. Yani çatıyı bozmadan daha alt kısımlardan çıkarılmaktadır.

Yandan kemerli bir profiliniz var ve önden burun sırtınız ideal görünümde  ise bu teknik size uygun olabilir. Bu teknik sayesinde burun sırtının anatomisi bozulmaz. Daha hızlı bir iyileşme olur ve ameliyat sonrası erken dönemde daha az ödemle karşılaşırız.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish