Neden yüz dolgusu yapılır? 

Yüz dolgusu ile kısa sürede çok daha genç bir görünüm sağlanır. Yüze dolgu estetiği yüzdeki yorgun ifadeyi giderir. Yıllar içerisinde ciltte elastik lif, kollajen lif, yağ tabakası ve hyaluronik asitin azalmasına bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar oluşabilmektedir. Özellikle göz, ağız, çene, boyun, burun, alın bölgesinde oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar can sıkıcı hal alabilir. Yüzün alt kısımlarında sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi için yüz dolgusu başarılı bir seçim olacaktır. Dolgu enjeksiyonu dudak bölgesinde dudağa daha dolgun ve genç görünüm sağlamak amacı ile uygulanmaktadır. Ayrıca ciltteki derin yara ve sivilce izlerini gidermek için de kullanılabilmektedir. 

Yüze Dolgusu nasıl etkili olur? 

Yüz dolgusu kırışıklık, iz veya sarkmanın olduğu bölgenin alt kısmına derideki çöküklüğü gidermek amacıyla uzmanlar tarafından yapılır. Yüzde uygulandığı bölgeye dolgunluk sağlayarak daha güzel ve genç bir görünüm sağlar. Bu bölgedeki kırışıklık ve çukurlar dolgunun etkisi ile azalır veya tamamen kaybolur. 

Yüz Dolgusu nasıl yapılır? 

Dolgu, hastanın şikayeti olduğu bölgelere, kırışıklık hattına ya da dudaklara ince bir iğne yardımıyla küçük miktarlarda enjekte edilir. Dolgu enjeksiyonu ortalama 20- 30 dakika sürmektedir. Sonucu ise hemen görülebilir. Uygulama sonrasında hasta günlük rutin işlerine geri dönebilir. Kalıcılık süresi bireysel olarak değişmekle birlikte ortalama 8-18 ay kadardır.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish