Burun Deliği Düzeltme Ameliyatı Sonrası

Burun Deliği Düzeltme

Geniş veya açık burun deliği estetiğinde genellikle burun deliğinin yanakla birleştiği kısımdan doku alınarak daraltma yapılır. Ancak bazen burun yapısının bir parçası olan taban dokusundan da parça alınabilir. Çok dar burun deliği estetik operasyonla genişletilebilir. Ayrıca burun deliklerinin içeri doğru daraltılmasını da sağlayabiliriz. Dar burun deliği düzeltmesinde ise düz bir kıkırdak destekleyici kenarlar boyunca girişi genişletmek amacıyla yerleştirilebilir. Daha farklı bazı durumlarda sarkan bir doku parçasının yönü değiştirilerek açıklık büyütülebilir. Bu prosedür tıkalı burun rahatsızlığı yaşayan hastalarda rahat nefes almayı da sağlar. Dış sınırda bir çentik veya bükülme varsa, bu da ameliyatla düzeltilebilir. Eğer ufak bir sorun varsa kıkırdak nakline gerek kalmaksızın burun içinden cilt aşağıya ve dış tarafa doğru döndürülür. Problemin ciddiyeti arttıkça, kulaktan alınan cilt veya kıkırdak dokusunun burnun alt kenarına nakledilmesi gerekebilir. Son olarak burnun üst kısmında aşırı sarkma durumu mevcutsa bu doku içeriden yukarıya çekilebilir ve kesilebilir.

Burun sırtında eğer herhangi bir kamburluk varsa bu operasyon sayesinde düzeltilir . Aslında burun estetiği operasyonları böyle değildir. Bu müdaheleler sonucunda tipik yapmacık görünümlü burun ortaya çıkmaktadır.Gelişen tıp teknolojisinin etkisi ve estetik cerrah adına atılan büyük yenilikçi adımların etkisiyle burun yapısından şikayetçi olan herkes artık burun estetiğine daha sıcak bakabiliyor.
Öncelere nazaran burun ameliyatları ve sonraki süreç hasta için daha konforlu geçmekte bu da burun yapılarından şikayetçi olan kişilerin estetik operasyonlara daha sıcak bakmasını sağlamaktadır.
Doktorların yenilikçi çözümleri de bu aşamada en büyük rolü oynamıştır.
Estetik operasyon geçiren kişilerin çoğunda görülen tek tip burun yapısı yargısı kırılmış, kişinin yüz ve burun yapısına uygun yenilikçi çözümler üretilmeye başlanmıştır.
Bu aşamada çeşitli burun tiplerine özgü yenilikçi estetik uygulamalar geliştirilerek hastalara en uygun burun tasarımı ve cerrahi teknik yöntemler sağlanmaktadır.

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish