Kavitasyon Bölgesel İncelme Nedir?

Kavitasyon Bölgesel İncelme Nedir?

Bu bölgedeki yağlanma ve selülitle ses dalgalarıyla mücadele eden ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Bu ses dalgaları yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarında tahribe yok açarak yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yap asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

Kavitasyon ile bölgesel incelme seansları haftada 2 seans daha sonra da haftada 1 seans olarak devam edebilmektedir bu sayı kişinin durumuna, metabolizmasına, doku yapısına vs. göre belirlenir. 6-10 arası seans gözle görülür bir değişiklik için gereklidir.

Kilo Kaybı Esnasında Ne Hissedilir?

Kavitasyon bölgesel zayıflama uygulaması anestezi içermemektedir. Birçok insan uygulamanın acılı ve ağrılı olduğunu düşünebilir ancak acı ve ağrı olmamaktadır. Bazen uygulamada ses dalgalanmasının vücutta oluşturduğu titreşim görüntüsü kişiyi çok az seviyede rahatsız edebilir, bu tamamen zararsız ve uygulama bittiği anda kaybolan bir görüntüdür. Ayrıca uygulama esnasında çok az bir derecede ısınma veya yanma hissedilebilir. Bu sıcaklık artarsa ekstra ultrason jeli uygulanması talep edilir ve sorun giderilir.

Kavitasyon bölgesel incelme sonrası çok düşük ihtimalle geçici kırmızılık, aşırı susuzluk ve mide bulantısı gibi etkiler görülebilmektedir. Bu etkiler uygulamadan hemen sonra su içilerek giderilebilmekte. Etkilerin sürmesi birkaç saat veya birkaç gün kadar sürer.

Kavitasyon Uygulamasından Beklenen Sonuçlar Nelerdir?

Kavitasyon bölgesel incelme uygulaması çok çabuk ve uzun süreli sonuçlar kazandırmaktadır. Birçok kişinin kavitasyon bölgesel incelme yorumları dikkate alındığında 2 ile 10 cm arasında bir değişiklik elde ettikleri yönünde yorumlar görülmektedir Elde edilen bu sonuçlar kişiden kişiye, doku yapısına, uygulama bölgesine, yaş kriterlerine, metabolizmaya ve hormonlarda ki çeşitli değişimlere göre fark gösterebilmektedir. Uygulamayla birlikte yapılan diyetler ve artan fiziksel aktiviteler uygulamanın daha etkili olmasına yardımcı olmaktadır.

Vücudun erimesi için 1 seans veya da 72 saat geçmesi gerekir. En iyi sonuç 6-10 bölgesel incelme kavitasyon seansı sonrası arası alınmaktadır. Genellikle en çok uygulanan bölgeler; karın, kalçalar, iç ve dış bacaklar olmaktadır.

Neden Kavitasyon İşlemi Yaptırılır?

Geleneksel kilo verme yöntemleri aç hissetmeye ve vücudun kendini koruma moduna almasına neden olmaktadır. Bu, metabolizmanın yavaşladığı ve böylece vücudun enerjiyi daha verimli harcamaya başladığı ve hem kilo vermenin hem de yağ yakmanın daha zor olması anlamına gelmektedir. Diyet sonra erdiğinde vücut, yağı yeniden aç kalma ihtimaline karşı depolamaktadır. Buna karşılık bölgesel incelme kavitasyon, vücudun oluşabilecek her ihtimale karşı yağ depolamak için bünyeyle savaşmasını engellemektedir.

Yağ, vücudun kendi sistemiyle işlenerek doğal yollarla vücuttan atılmaktadır. Kavitasyon bölgesel incelme yapılmasının nedeni genel olarak bu şekilde olmaktadır. Cerrahi yöntemlere karşılaştırıldığında yara izi, ağrı, kanama, enfeksiyon riski yoktur ve bir iyileşme süresine ihtiyaç duyulmamaktadır.

Kavitasyon İşleminde Bilinmeyenler

Bölgesel zayıflama kavitasyon, vücudun sorunlu bölgesine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilere yapılır ve yağ yakması sağlanır bölgesel zayıflama, selülit tedavisi ve yağ yakma işlemidir. Yağlar parçalanıp su ile absorde edilir, hücre duvarı bozulur ve açığan çıkan yağ asitleri lenf yolu ile vücuttan kavitasyon bölgesel incelme yoluyla atılımı sağlanır.

Vücudun en sorunlu bölgesine uygulanabilmektedir. Bel, kol, sırt, basen gibi aynı anda birden fazla bölgeye kavitasyon yapılmaz. Ayrıca kalp pili olanlara, hipertansiyon hastalarına, otoimmün hastalığı bulunanlara, şeker hastalarına, vücudun da platin ve benzeri bir madde taşıyanlara, yaşlılara ve altı aydan kısa süre önce sezeryan gibi uygulanacak bölgeden ameliyat olanlara kavitasyon işlemi yapılmaz.

Lipoliz Nedir?

Kavitasyon Bölgesel İncelme Nedir? Bölgesel incelme lipoliz işlemleri, lokal zayıflama ve bölgesel yağ eritme yöntemleridir. Uygulamada soyadan elde edilen fosfatidil kolin kullanılmaktadır. Fosfaitidil kolin uzun yıllardır kolesterol düşürücü, tansiyonu kontrol etmeye yardımcı olma ve felçli hastalarda yine benzer amaçlarla damardan uygulamalarla oldukça fazla dozlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle etkinliği ve güvenirliği kanıtlanmıştır. Kavitasyon bölgesel incelmeye göre farklıdır yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, jinekomasti, lipom ve göz etrafında ki yağların giderilmesi ve gözaltı torbalarında da yapılan bir işlemdir. Cerrahi yollarla yağların çekilmesinden sonra ortaya çıkabilen şekil bozuklukların tedavisinde de uygulanmaktadır. Özellikle selülitin meydana getirdiği portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde çok etkilidir. Erkeklerin sırt yağ birikintileri tedavisinde kullanılır.

G5 ile Bölgesel İncelme

Birçok farklı alanda iyileşme gösteren g5 bölgesel incelme özellikle selülit tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. G5 adı verilen özel bir cihaz ile yapılan, ritmik titreşimsel hareketler ile gerçekleştirilen bir masaj tekniğidir. Kavitasyon bölgeseincelme ile farkı burada denilebilir. Titreşim ve itme hareketleri gerçekleştiren bu masaj hücreleri hareketlendirir itme kuvveti sayesinde de vücudun sıkılaşmasını sağlar ayrıca yağ yakımını da hızlandırır.

Dengeli beslenme ve spor ile yok edilemeyen selülit görünümünün giderilmesinde ilk uygulamadan itibaren etkili olmaktadır. Üstelik hiçbir cerrahi müdahaleye gerek olmadan gerçekleştirilen bir yöntem olmasından dolayı oldukça sık tercih edilmektedir. Yaygın olarak bel, kalça, üst bacak ve kol bölgelerinde tercih edilmektedir. Kavitasyon bölgesel zayıflama fiyatları ile aynı tutarlarda gerçekleştirilen bu tedavi yöntemi birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer alır.

G5 Masajı ve Kavitasyon Fiyat Bilgisi

G5 bölgesel zayıflama fiyatları merkezden merkeze ve yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Seans başına 200TL ile 2500 TL arasında değişebilmektedir. Kavitasyon zayıflama fiyatları da seans ve vücut bölgesine göre değişiklik göstermektedir.

Seans sayısı ve modeline göre 150 TL ile 2500TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bölgesel incelme fiyat konusunda merak eden kişiler birçok merkezi arayıp fiyat alabilir bu şekilde uygulanacak bölge ve modele göre bütçesine göre fırsattan faydalanabilir ve uygulamayı yaptırabilirler.

İletişim

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish