Burun Estetiği Korkusu

Burun Ameliyatı Korkusu

Estetik burun ameliyatı olmayı düşünen kişilerin ameliyat konusundaki en sık gözlemlediğim korkuları, elde edilecek sonucun yüze uyup uymayacağı ya da daha net olarak sonucu beğenip beğenmeyecekleri yönünde. Bunun yanı sıra anesteziden, ameliyat sonrası ağrı ve pansumanlardan, hele bir de revizyon ameliyatı ise bir daha ameliyat olmak zorunda kalmaktan korkan hastalar var.

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi aldığınız için doğal olarak riskli bir ameliyattır. Ancak komplikasyonlara ve temizliğe önem verildiği sürece hayati tehlikesi azalacaktır. Önemli olan kısım ameliyat sonrası dikkat etmeniz gereken durumlardır. Ameliyat olan kişi burun temizliğine önem vermelidir ameliyattan 48 saat sonra duş alabilirsiniz. Ameliyat bölgenizi saç kuruta makineniz ile kurutabilirsiniz. Burun içerisini ise doktorunuzun verdiği sprey ile düzenli olarak temizlemelisiniz.  Ameliyat sonrasında ki ilk 2 haftada burnunuzdan kırmızımsı bir sıvı gelebilir bu tamamen normal bir durumdur panik yapmayın. Eğer burun çevrenizde morarmalar meydana geliyor ise başınız yukarıya gelecek şekilde uzanabilir ve buz kompleksi yapabilirsiniz.

burun estetiği korkusuTüm bu burun ameliyatından korkuların ardında da bilinmezlik yatar. Cerrah olarak hastamızı rahatlatmanın en iyi yolu aslında bu bilinmezlik perdesini aralayıp, olacaklar ve elde edilecek sonuçla ilgili hastamızı bilgilendirmektir.

Uçak yolculuklarının ne kadar emniyetli olduğu konusunda eminim hepimiz birçok yazı okumuş ya da belgesel izlemişizdir.

Uçuş öncesinde uçakların bakım protokolleri olduğu, pilotların aldıkları eğitimin yeterliliği ve havayolu şirketlerinin kalite standartları konusunda birçoğumuzun bilgisi olduğundan eminim. Burun cerrahisi konusundaki kaygılarınızdan kurtulmanın en iyi yolu da ameliyat olacağınız doktorunuzla ameliyat planı, anestezinin standartları, elde edilecek sonuç ve iyileşme süreci hakkında detaylı konuşmak ve doktorunuzun bu konularda sizinle açık gönüllülük ve zaman kaygısı taşımadan bilgilendirmesi olacaktır.

Burun ameliyatı;

Kararı estetik kaygıyla verilmiş olsa bile unutulmaması gereken en önemli konulardan biri de burnun fonksiyonel bir organ olarak yaşamsal önemi ve burun cerrahisi sonrasında rahat rahat nefes alan bir buruna kavuşabilmek olmalıdır. Özellikle burnun ilişik organları sinüslerin ameliyat öncesinde detaylı incelenmesi, burun içerisindeki mukoza ve burun etlerinin (konkalar) anatomik enflamatuar bir hastalığı olup olmadığının tanısının konması ileride yaşanabilecek sorunlardan bizi koruyacak ve riskleri azaltacaktır.
Burun cerrahisi konusundaki teknolojik gelişmeler nedeniyle artık klasik gazlı bez tampon uygulanması yapılmadığından ağrı olmamakta ve ameliyat sonrası şişme morarma gibi yan etkiler çok daha nadir gözlemlenmektedir. Ameliyatınızda kullanılacak teknoloji konusunda da doktorunuzla rahatça konuşabilmeli ve bu konuda yeterli derecede bilgilendirilmelisiniz. Tüm bu aydınlatılmalar ameliyatla ilişkili korkularınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

 

İLETİŞİM ;

WHATAPP & TEL : 0850 480 3545

[email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish