Burun Estetiği Zararlı Mı?

Burun Estetiği Burun Kemiğine Zarar Verir Mi?

Burun Estetiği insan burun kemiklerinin, burun estetiği ameliyatı sırasında kırılacağı konusunda endişe duyarlar. Burun estetiğinde burnun kırılması sürecinin bazı durumlarda yapıldığını, bazı durumlarda ise yapılmadığını söyleyebiliriz. Burun kemerini ortadan kaldırma sürecinde burun kemiğinin kirilmasi, oluşan “açık çatı” görünümünün yok edilmesinde kullanılır. Bu adım olmadan, burun çok geniş bir görünüme sahip olabilir. Diğer genel bir neden ise, burnun şekilsiz ve egri bir görünüme sahip olmasıdır. Sadece burun ucunun düzeltilmesi gerektiği durumlarda burun kemiğinin kırılmasına gerek kalmaz. Burun kemiğinin kırılmasına ihtiyaç duyulan durumlarda, iyileşme sürecinin uzadığını söyleyebiliriz.

Görüldüğü üzere burun estetiği sırasında burun kemiginin kırılması hangi burnun yapisina bağlıdır. Kırma işlemi özel bir burun kesme aletiyle gerçekleştirilir. Hastalar anestezi ile uyutuldukları için operasyon sırasında ne olduğunu hissetmezler. Burun kırma işleminde hissedilen ağrının, hafif bir baş ağrısı ile eş değer olduğunu belirtelim. Tüm bunlarla birlikte burun kemiğine genel bir zarar gelmesi, burun estetiğini uzman bir doktorun uygulaması halinde söz konusu değildir. Son donemlerde burun kemiginin  kirilmadan mikromotor yardimi ile sekillendirilmesi basari ile uygulanan bir yontemdir, bu yontem sayesinde burun kemiginin kirilmasinin gerektigi vakalarin sayisinda azalma olmustur.

sonra burunlarında düşme olduğunu söyleyen bazı hastalar bulunmaktadır. Burun ameliyatı sonrası burun aşırı şişkin bir halde olacaktır. Bu siskinligin etkisi ile burun ucu asiri kalkik gorunebilir ve zaman icinde siskinlik gectikce asiri kalkik gorunum gider ve burun ucu düşmus gibi gorunebilir.  Bu gercek bir dusme degil, burun dudak acisinin normal olmasi gereken dereceye inmesidir. Toplamda bir yıl süren bir iyileşme sürecinin tamamlanmasıyla burun estetiği operasyondan istenen sonuç alınır.

Burun Estetiğinin Zararları Nelerdir?

Burun estetiğinin zararlarındansa, estetik ameliyatın getirdiği risklerden bahsedilebilir. Burun estetiği ameliyatının oldukça düşük seviyede risk getirdiğini söyleyebiliriz. Ek olarak mevzu bahis riskler size operasyon öncesi doktorunuz tarafından da iletilecektir.

Tüm cerrahi süreçlerin beraberinde bir risk taşıdığını hatırlatmakta da fayda vardır. Hastalardan bazılarında anesteziye allerjik reaksiyon, enfeksiyon ve iç kanama, ameliyatın uygulandığı bölgede hissizlikler, yaralar, alerjik reaksiyonlar gibi negatif etkiler görülebilir.

Tüm bu etkileri minimuma indirmek için doktorun önerilerini dinlemekte ve bunları uygulamakta fayda vardır. Burun estetiği yaygın bir operasyondur ve profesyonel bir uzman tarafından uygulandığında komplikasyonlar da minimuma inmektedir.

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish