Burun Estetiğinde Açık mı Kapalı mı Ameliyat Tercih Edilmeli?

Burun Estetiğinde Açık Ameliyat mı Kapalı Ameliyat mı Tercih Edilmeli?

Burnumuz yüzümüzün en önemli parçalarından biri. Burun estetiğinde ise şekil bozukluklarını ameliyat ile düzeltme işlemine rinoplasti denilmektedir. Rinoplasti de ise açık ve kapalı yöntem olarak 2 çeşit yöntem tercih edilmektedir. Peki bu yöntemler nedir? Hangisi tercih edilmelidir? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? Birlikte inceleyelim.

Burun estetiğinde açık ve kapalı yöntem olmak üzere 2 yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler genelde, burun kıkırdak ve iskeletine nasıl ulaşılabileceği ile ilgilidir.

Burun Estetiğinde Kapalı Ameliyat Nasıl Gerçekleşir?

Kapalı ameliyat, çok eski yıllardan beri kullanılan hala da sık sık tercih edilen bir yöntemdir. Burun içerisinden her iki burun kanadının altından yapılan kesiler ile burun cildiniz kaldırılarak burun kemik ve kıkırdak iskeletine ulaşım sağlanır. Genellikle en büyük avantajı, işlem sonrası burun çevresindeki ödemin açık ameliyatlara göre daha erken dönemde geçmesi ve burunun daha erken oturmasıdır. Ameliyat süresi diğer tekniğe göre daha kısadır.

Açık Burun Ameliyatı Nedir?

Açık ameliyat, burnun alt ucundan yaklaşık yarım cm’lik küçük bir kesi ile cilt kaldırılarak kemik be kıkırdak iskeletinin tamamen ortaya konması ile yapılmaktadır. Çeşitli avantajları vardır. Düzeltilecek alana ulaşım daha kolaydır ve istenilen her türlü ameliyat tekniği kolaylıkla yapılabilmektedir. En büyük dezavantajı ise işlem sonrası oluşan ödemin kapalı burun

ameliyatına göre daha geç iyileşmesidir. Kesi izi ise genellikle 6 ay içerisinde kaybolmaktadır.

Peki Rinoplastide Hangisi Tercih Edilmelidir?

Her iki yöntemin de kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Rinoplasti de yöntem, estetik işlemini yapacak olan doktora ve yapılacak işleme göre de değişiklik göstermektedir. Her doktorun kendine göre kullandığı bir yöntem vardır. Rinoplasti çok ciddi önem gerektiren bir ameliyattır. Bu nedenle tam teşekküllü bir hastanede yapıtırılması son derece faydalıdır.

İletişim

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish