Burun Estetiğinde Törpüleme Tekniği Nasıl Yapılır ?

Burun Törpüleme Tekniği

Burun törpüleme tekniği, özellikle burun kemeri estetiğinde törpüleme tekniği günümüzde oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Törpüleme tekniği ile geleneksel cerrahide kullanılan kırma gibi yöntemlere gerek kalmadı. Ayrıca operasyon sonrası morarma ve ödem ihtimalini azaltarak iyileşme sürecinin çok daha zahmetsiz hale gelmesini sağladı. Bu yöntemde burundaki kusurlar kaleme benzer özel aletler ile hassas bir şekilde törpülenerek düzeltilir. Tıraşlama yöntemi ile burnun sivri noktaları, inceltme, çıkıntı, fazlalık kısımlar törpülenir.

Ameliyattan Sonra Alet Kullanmaya Gerek Yok 

Burun estetiğinde törpüleme yöntemi, hastanın ve cerrahın tercihine göre lokal ya da genel anestezi uygulanarak yapılır. Burun kemiği ile ilgili sorunlarda kullanılan bu teknik ile burun kemeri, eğriliği ya da asimetrisi düzeltilir. Operasyondan sonra tampon ya da sargı bezi gibi uygulamalar da cerrahın tercihine göre değişiklik gösterir.

Günümüzde birçok cerrah bunların yerine atel ya da burun üstü destekleyici özel bandajlar kullanmayı tercih eder. Törpüleme tekniğinde burun kemiği kırılmadığı için genellikle alet kullanmaya da gerek olmaz. Burundaki kemik dokusunu desteklemek için bandaj kullanılabilir.

Törpüleme Tekniğinin Avantajları Neler ?

Burun törpüleme estetiğinde geleneksel burun estetiği ameliyatında olduğu gibi burun kemiğinde kırma işlemi uygulanmadığından yüzde ödem ve göz çevresinde morluk oluşmaz. Operasyon sonrasında olası bir ağrı için basit ağrı kesicilerin yanı sıra, burun içerisine de bir düzeltme yapıldıysa, okyanus suyu spreyler ve burun nemlendirici ürünler kullanılması iyileşme sürecinin daha rahat geçmesini sağlar.

Burun Törpülemeden Sonra Burunda Ne gibi Değişikliler Olur?

Hump Redüksiyon olarak da adlandırılan burun törpüleme, yandan daha küçük fakat önden daha yaygın bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır. Burun törpülemeden sonra burundaki değişiklikler bu şekilde olduğu için kemiği daha enli olan bireylerin tercih etmemesinde yarar var. Bazı burun kemikleri önden yassı görünür bu yüzden böyle buruna sahip kişilerin burun törpüleme değil de burun ameliyatı olmaları daha düzgün bir görüntü elde etmelerini sağlayacaktır.

Burun Fazla Törpülendiğinde Ne Olur?

Burun kemiğinin fazla miktarda törpülenmesi sonucunda burunda ‘Açık Çatı Deformitesi’ oluşmaktadır. Bu da burnun fazla törpülenmesi sonucunda burun kıvrımının gözle görülür şekilde dikkat çekmesine neden olmaktadır. Böyle bir durumda burun kemiğine alt taraftan kemik kırma diğer adıyla osteotomi işlemi uygulama sonucunda burun kemiğinin fazla törpülenmesi onarılabilir. Bu işlem sayesinde burun kemiğinin duvarları bir araya gelecek şekilde yaklaştırılmaktadır.

İletişim

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish