Septorinoplasti Ameliyatı Hakkında

Septorinoplasti Ameliyatı Hakkında

Septorinoplasti Ameliyatı Hakkında. Septorinoplasti ameliyatı burunda deviasyonu olarak adlandırılan bu ameliyat tipinde burundaki eğrilik problemleri çözümlenir.Genel anestezi altında cerrah tarafından yapılan ameliyatta eğrilik sebebi ile oluşan solunum sorunları ve estetik kaygılar çözümlenir. Bu şekilde hem sağlık sorunları çözümlenmiş olur hem de burunda ki estetik olmayan görünüm düzeltilmiş olur.

 

Septorinoplasti Belirtileri Nelerdir ?Öncelikle burun ve nefes sesleri takip edilmelidir. Uyurken rahat nefes alamama, ağızda kuruluk, sesli nefes alma burun deviasyonunun başlıca belirtisidir. Burun tıkanıklığı, küçük küçük nefesler alma, genizde akıntı da diğer belirtilerdendir.Burun ile yaşanan solunumu engelleyerek yaşam kalitesini düşüren bu gibi durumlarda hemen bir doktora başvurmak gerekir.

Septorinoplasti Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Genel anestezi altında başarılı şekilde gerçekleştirilen ameliyattan sonra,

  • Pansuman ve burun bandajlarının, cerrahın belirttiği süre boyunca yenilenmesi gerekir.
  • Spor ve ağır egzersizler yapılmamalı yüz ve çevresi su ile temas ettirilmemelidir.
  • Bunların yanı sıra burnu darbelere karşı korumakta çok önemlidir.

Kimler bu ameliyatı olabilir?

Doğumdan gelen ya da travmalara bağlı burundan nefes alamama ve burunda şekil bozukluğu olan hastalar.Burundan nefes alma sorunu olmayan ama burnunun şeklini değiştirmek isteyen hastalar.

Ne tür sorunlar bu ameliyatla giderilebilir?

Burnun küçültülmesi, büyütülmesi, burun kemerinin uzaklaştırılması, dışardan görülen eğri burun ve asimetrik burun şeklinin düzeltilmesi, burun ucunun kaldırılması, burna kavis kazandırılması, burun kanatlarının küçültülmesi, çok yuvarlak burun ucunun inceltilmesi ve her iki burun deliğinden rahat nefes alınması sağlanabilir.

Ultrasonik rinoplasti (ultrason yöntemle yapılan estetik burun ameliyatı) yönteminin avantajları nelerdir?

Septorinoplasti ameliyatında, burun kemikleri kontrollü kesilerle şekillendirilmektedir. Klasik yöntemle gerçekleştirilen kesiler kemik çevresindeki yumuşak dokularda hasara yol açabilir. Ultrasonik kesiciler bu hasarı çok çok azaltır. Milimetril ve tam istenen yerden kemik kesileri ultrasonik kesicilerle daha rahat yapılabilir. Damar, sinir, kas gibi yumuşak dokular ultrasonik yöntemle hasar almaz korunur. Detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantılardan bize ulaşın ı.

İletişim

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish