Tamponsuz Burun Estetiği Nasıl Yapılır ?

TAMPONSUZ BURUN ESTETİĞİ

Estetik burun operasyonlarında hastaların burnunu kocaman gösteren, şişliğin ve morluğun daha fazla olmasına sebep olan tamponlar, birçok cerrah tarafından artık kullanılmamaktadır. Burun estetiği operasyonunda kullanılan değişik tampon çeşitleri vardır. Eskiden kullanılan sargı bezinin burun içinde sıkıştırılması ile hastanın operasyon sonrası burundan nefes almasını engellerdi ve kanamalara, ağrılara sebep olurdu. Bu gibi durumlar hastaların estetik burun operasyonlarından kaçınmalarına sebep olmaktaydı.

Tamponsuz burun estetiğinde; burun içi zımbazı denilen özel bir alet kullanılır. Burun tamponu kullanılmaz. Hastanın burnu tıkalı olmadığından burundan daha rahat nefes alabilir. Burun içinde ek bir temizlik yapmaya da ihtiyaç kalmaz. Bu aletle eriyen dikişler burun içine yerleştirilir. Operasyon sonrası dikiş almaya gerek kalmaz, yaklaşık 10 gün sonra dikişler kendiliğinden erirler.

 

TAMPON YERİNE SİLİKON ATEL KULLANILIYOR

Günümüzde silikon yaprak dediğimiz hava yolunu açık tutan silikon tamponlar çok daha fazla tercih ediliyor. Bu tip tamponlar kullanıldığında hasta günlük yaşantısına daha çabuk dönebilmekte ve burundan daha rahat nefes alabilmektedir. Ayrıca kulakta basınç oluşma sıkıntısı da ortadan kalkmaktadır.

TAMPONSUZ BURUN ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Tamponsuz burun estetiğinde; ameliyattan sonra burun tamponu kullanılmaz. Silikon atel kullanılarak hastanın ameliyat sonrası iyileşme sürecini kolaylaştırır. Hastanın burnu tıkalı olmadığından burundan daha rahat nefes alabilir. Burun içinde ek bir temizlik yapmaya da ihtiyaç kalmaz. Burnun içine kendiliğinden eriyen dikişler atılır. Ardından burnun içine silikon atel yerleştirilir. Bu sayede operasyonun ardından dikişlerin alınmasına gerek olmaz. Bir hafta ya da 10 gün içinde dikişler kendiliğinden kaynar. Yerleştirilen atel ise 2 ya da 3 gün sonra çıkarılır. Bu süreç içinde burun sümkürülerek temizlenmez. Burnun içini temizlemek ve nemlendirmek için okyanus suyu kullanılması tavsiye edilir.

TAMPONSUZ BURUN ESTETİĞİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Teknoloji her geçen gün burun estetiği ameliyatı sonrasındaki süreci kolaylaştırmak için geliştirmeler devam ediyor. Tampon kullanımı nedeniyle ve çıkarılması sırasında yaşanan rahatsızlık nedeni ile birçok hasta burun estetiği ameliyatı olmaktan çekiniyordu. Silikon ateller sayesinde bu rahatsızlık ortadan kalkmış durumdadır. Kolay takılan ve kolay çıkarılan silikon ateller burnun ameliyat sonrası görünümünü çok daha estetik hale getirmektedir. Hasta rahatça nefes alabilir, yeme içme sırasında kulakta basınç oluşmaz. Silikon ateller çıkarılırken hastaya herhangi bir şekilde rahatsızlık vermez. Ameliyat sonrası iyileşme sürecinin rahat ve hızlı geçmesine yardımcı olur.

İletişim

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish